Голова 6-го Національного Симпозіуму з вірусних гепатитів, професор Решіт Мистик, висловив думку, що у Туреччині від 2 до 4 мільйонів людей є носіями вірусу гепатиту В.
Національний Симпозіум з вірусних гепатитів, що відбувся в готелі “Анемон”, у місті Самсун, був організований Турецьким Товариством Клінічної Мікробіології та Інфекційних Хвороб.
Виступаючи на симпозіумі, голова Робочої Групи з Вірусних Гепатитів, професор Сила Акхан сказала: “Хронічні вірусні гепатити є дуже важливою проблемою у царині охорони здоров’я. Усі вони, від А до Е, потребують пильної уваги, але у нашій країні найбільшу проблему становить саме гепатит В.
Дуже підступний характер перебігу цієї хвороби вирізняє її та є надзвичайно важливою рисою. Хронічна форма, триваючи роками, може призвести до цирозу та раку печінки. У той же час, людина, яка не обстежується, дізнається про свій стан лише на пізніх стадіях процесу. До цього, на жаль, клінічні прояви відсутні. Зважаючи на це, якщо у одного з членів родини виявляється гепатит В, усі інші також повинні пройти обстеження. Зважаючи на це, у нашій країні гепатит В є досить поширеним явищем, особливо ж на Сході та Південному-Сході, – там трапляються райони, де 5% населення, – а іноді 7 – 8% – є носіями вірусу гепатиту В. Також, на сході Туреччини частіше спостерігаються випадки передачі вірусу гепатиту В від матері до дитини під час пологів. Існує кореляція між частотою статевих стосунків з різними партнерами та захворюваністю на гепатит В. Щороку у світі помирає близько 600 000 людей саме через ускладнення, викликані хронічним перебігом гепатиту В. Голова ж проблема полягає у незнанні (тобто, у тому, що хворі не знають про свій стан). Хоча сама по собі хвороба виліковна. Якщо факт захворювання встановлюється на ранніх стадіях, то лікування може протікати без проблем та ускладнень, а прогноз перебігу хвороби залежить від того, на якій стадії вона була діагностована”, – сказала вона.
Голова 6-го Національного Симпозіуму з вірусних гепатитів, професор Решіт Мистик, у своїй доповіді зазначив: “Сьогодні ми розпочали, на нашому симпозіумі, дискусію стосовно важких випадків захворювання на гепатит В, стосовно різних ускладнень перебігу цієї хвороби. Рання діагностика може бути проблемою. Для діагностики гепатиту В існує стандартизована система класичних аналізів. Сьогодні ми обговорюватимемо відхилення. Обговорюватимемо різні питання, пов’язані з лікуванням хворих на гепатит В. Будемо говорити й про те, як пізнє виявлення хвороби призводить до цирозу печінки чи гепатоцелюлярної карциноми. Адже, перш за все, хворобу потрібно діагностувати. А ця хвороба характеризується підступним перебігом. Хворобу дуже важко розпізнати без спеціального обстеження (мається на увазі хронічна форма). Якщо в родині відомі випадки захворювання на гепатит В, рак печінки, то у такому контексті зростає загроза для інших членів родини. Ми повинні повторювати й наголошувати на тому, що у таких випадках необхідно проходити обстеження, і що на ранніх етапах хвороба піддається лікуванню. У нашому розпорядженні є як ін’єкційні препарати, так і ліки у вигляді пігулок. Ін’єкційні препарати почали застосовувати у 1991 році, а у 1998 році в Туреччині, поряд з вакциною, з’явилися інші ліки. До 4 препаратів, які ми маємо на сьогодні, додався ще один. Сьогодні вони широко застосовуються лікарями всієї Туреччини. У наш час проти цієї хвороби існує вакцина. У нашій країні зростає інтенсивність зусиль, спрямованих на боротьбу з хворобою. Частота захворюваності зменшується зі сходу на захід країни, переважна більшість людей, котрі уражуються вірусом гепатиту В, одужують, але близько третини випадків переходить у хронічну форму, а у частини хронічних носіїв розвиваються ускладнення у вигляді цирозу та раку печінки”.
Професор Мистик висловив думку, що в Туреччині від 2 до 4 мільйонів осіб є носіями вірусу гепатиту В. Він сказав: “Цьому є певні підтвердження. Зокрема, свідчення гематологів. У Східній Анатолії ситуація набагато гірша. Цьому значно сприяють погані житлові умови та великий розмір сімей. А кількість багатодітних сімей на сході країни набагато більша, ніж на заході. Житлові умови також на сході Туреччини, в цілому, є набагато гіршими, ніж на заході. Є велика різниця між проживанням 10 людей на 100 квадратних метрах та 2 людьми на 100 квадратних метрах. Адже тісний контакт є дуже важливим фактором при передачі цієї хвороби. Вірус також може передаватися від матері до дитини під час пологів. Якщо не вживати запобіжних заходів, ризик зростає. Не має змоги назвати точні цифри. Але ми можемо припустити, що від 2 до 4 мільйонів осіб у Туреччині є носіями вірусу гепатиту В. У наш час для захисту від цієї хвороби існує вакцина. Якщо новонародженій дитині зробити три щеплення, то це захистить її на все життя. Ми рекомендуємо використання вакцини для усіх груп ризику. Темним боком цієї хвороби є безсимптомний перебіг. Якщо її не розпізнали, вона дуже повільно, протягом 20 – 40 років, іноді 20 – 50 років, перетікає у рак печінки. Якщо вірус уражає новонароджених, то у 20 – 30 років, або в 40 років, їх може спіткати рак печінки або цироз. В цілому, люди віком від 40 до 60 років становлять вікову групу, представники якої найчастіше хворіють на рак печінки та цироз, зумовлені вірусом гепатиту В. А коли людина віком від 40 до 60 років хворіє на рак печінки чи цироз, зумовлений вірусом гепатиту В, у 90% випадків це свідчить про те, що вона була інфікована у дитячому віці”.
Повідомляючи інформацію про шляхи передачі вірусу гепатиту В, професор Мистик наголосив на наступному: “Що стосується шляхів передачі, то через здорову шкіру не проникне жоден мікроорганізм. Якщо ж цілісність шкірного покриву пошкоджена, то можливим є інфікування. Вірус може передатися слиною чи статевим шляхом. Якщо мати є носієм вірусу, то може передати його дитині під час пологів. Для протидії таким видам передачі існують методи захисту. Також, вірус може передаватися побутовим шляхом у великих родинах, члени яких проживають разом на обмеженій житловій площі. Одним із завдань нашого симпозіуму є інформаційна робота, висвітлення методів проведення аналізів та встановлення діагнозу у складних випадках, здійснення аналізів поза межами лікарень, коли немає змоги госпіталізувати пацієнта. Також, ми повинні зосередитися на проблемі стійкості вірусу до лікарських препаратів, коли їх застосування не дає результатів, та на методах протидії, на тому коли і які ліки слід застосовувати для досягнення найкращого результату. За умови правильного лікування, можна уникнути розвитку раку чи цирозу. У наш час навіть ті пацієнти, які захворіли на рак печінки чи цироз, зумовлені гепатитом В, мають певні шанси на одужання, оскільки іноді вдається здійснювати вдалі операції, зокрема й з пересадки печінки”.
Джерело: İHA
Переклад з турецької: Юрій Косенко
У цьому відеоматеріалі розповідається про препарати, розроблені на основі куркуми та інших рослинних компонентів, які застосовуються для боротьби з пухлинами та іншими хворобами. Ці лікарські препарати були розроблені в Туреччині; наразі вони допущені до продажу у цій країні.