Суданське міністерство охорони здоров’я, з допомогою UNICEF та національних партнерів, почало сьогодні велику кампанію з вакцинації 7,9 мільйонів дітей, віком від шести місяців до 15 років, у рамках боротьби з хворобою, що становить небезпеку для життя.
Наприкінці 2014 року, у Судані почалася найгірша протягом останніх десятиріч епідемія кору; зафіксовано 1730 підтверджених випадків, 3175 підозр та 22 смерті внаслідок цієї хвороби. З усіх зафіксованих випадків захворювання на кір, 69% становлять діти віком до 15 років, а серед них понад половину віком до 5 років, – йдеться в опублікованій сьогодні заяві UNICEF.
Західний Дарфур є найбільш постраждалим штатом, у ньому зареєстровано 441 підтверджений випадок та п’ять смертей. У Кассалі зареєстровано 365 підтверджених випадків та п’ять смертей, а в штаті Червономорський – 263 випадки та чотири смерті.
“Кір – це небезпечна для життя хвороба, але їй легко запобігти вчасною вакцинацією”, – говорить представник UNICEF в Судані Гірт Каппелаер. “Слід дістатися до кожної дівчинки та кожного хлопчика, незалежно від того, де вони мешкають. Немає виправдань, і жодна дитина не може бути залишеною без уваги”.
У Судані один з найвищих показників недоїдання в Африці. 36% дітей страждають від виснаження, котре є першим виявом недоїдання. У випадку дітей, які страждають від недоїдання, кір може зумовити серйозні ускладнення, зокрема, сліпоту, запалення вух, пневмонію та сильну діарею.
Кампанія почнеться у 28 постраждалих районах у шести штатах, які становлять зону підвищеного ризику, потім вона охопить інші території, на яких існує потенційна загроза поширення епідемії. В цілому, буде охоплено 96 районів на території 16 штатів.
У зонах конфліктів, – у штатах Південний Кордофан, Блакитний Ніл та Дарфур, – є діти, яким не робилися стандартні щеплення з 2011 року. UNICEF закликає сторони, що воюють, полегшити надходження гуманітарної допомоги, щоби до цих дітей можна було дістатися.
Приблизна вартість кампанії оцінюється у 13,9 мільйонів доларів. UNICEF закликає усіх донорів офірувати засоби для боротьби з цією епідемією, яка згубним чином відбивається на життях дітей у всьому Судані та загрожує сусіднім країнам. UNICEF, ВООЗ та партнери працюють із сусідніми країнами, щоб унеможливити перетин епідемією державних кордонів.
Джерело: AllAfrica