3-го та 10-го квітня 2024 року відбувся практичний інтерактив Марини ЧАЙКИ, аспірантки та наукового співробітника University of Lübeck (Німеччина) і випускниці кафедри вірусології, на тему «Життєвий цикл плазміди: від ПЛР до стоку. Практична робота у програмному забезпеченні Benchling» для магістрів 1-го року навчання за спецкурсом «Віруси як векторні системи».
Під час інтенсивного брейн-сторму студенти-вірусологи у реальному часі опанували основи роботи з функціями хмарного сервісу Benchling, створення праймерів, симуляцію ПЛР та рестрикційної реакції, методики клонування, загальні принципи дизайну плазмід, анотування послідовностей і рамок зчитування, аналізу мутацій та невідомих послідовностей ДНК.
Студенти детально ознайомилися з можливостями інтерфейсу Benchling, стратегіями клонування та використання репортерних генів. Теоретичні знання надалі були успішно закріплені під час виконання реального практичного завдання з анотування нуклеотидної послідовності «невідомого» коронавірусу і визначення амінокислотних мутацій у рамці зчитування S-білку шляхом порівняння з референсною послідовністю.
Окрім теоретичного засвоєння матеріалу і вирішення прикладних завдань, у студентів була чудова можливість отримати вичерпні відповіді на всі питання, які виникали під час роботи. Ці декілька годин були насичені, змістовні та цікаві!
З відеозаписом 1-ї частини зустрічі можна ознайомитись тут.
Дякуємо доповідачці за неймовірно цікаве заняття, студентам – за активну участь, а Силам Оборони – за можливість навчати і навчатися! Крокуємо далі!
З ВІРУСОЛОГАМИ ЦІКАВО 😊
Доцент кафедри вірусології
ННЦ «Інститут біології та медицини»
Олексій ШЕВЧЕНКО