Зростання рівня захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції, що спостерігається нині в Україні, є сезонною хвилею епідепічного підйому та не повинно викликати паніки. На цьому наголосили під час брифінгу фахівці ДУ “Український Центр грипу та гострих респіраторних інфекцій МОЗ України” та Державної санітарно-епідеміологічної служби України.
За словами головного лікаря ДЗ “Український центр з контролю та моніторингу захворювань МОЗ України” Любові Некрасової, з початку епідемічного сезону всього в Україні перехворіло трохи більше 9 % населення (3 млн 710 осіб), а це епідемічний підйом середньої інтенсивності. «Такі підйоми спостерігаються зазвичай двічі на рік – восени та навесні – та не пов’язані з модифікаціями або завезенням нових штамів. В цьому сезоні в більшості циркулює вірус грипу типу Б, під ураження яким підпадають традиційні групи ризику: діти, люди похилого віку, вагітні, люди з хронічними дихальними та серцево-судинними захворюваннями, і локалізуються в основному в західних областях України: Вінницькій, Волинській, Закарпатській, Рівненській», – розповіла вона.
Також, як повідомила Л. Некрасова, із осіб, переселених з зони АТО – захворілих всього 930 осіб, щеплено на території Донецької та Луганської областей, підконтрольних Україні – майже 9 тис. осіб.
Ситуація із захворюваністю на грип та ГРВІ в Україні постійно контролюється органами ДСЕС України, проводиться робота по вжиттю обмежувальних заходів. Уся інформація щодо стану захворюваності (статистичні дані по усіх регіонах, вірусологічна картина, проведені протиепідемічні заходи) аналізується в Українському центрі грипу та ГРВІ МОЗ України та оприлюднюється у формі Інформаційного бюлетеня на офіційних сайтах Центру, Державної санітарно-епідеміологічної служби України та МОЗ України щотижнево.
Найоптимальнішим способом уберегтися від грипу та ускладнень, спровокованих тими штамами, які на сьогодні циркулюють (ураження центральної нервової системи, первинна та вторинна пневмонії, бактеріальні ускладнення тощо) є лише імунопрофілактика, – вважає говний позаштатний спеціаліст МОЗ України зі спеціальності «Інфекційні хвороби» Ольга Голубовська. В першу чергу, за її словами, цього мають дотримуватися представники груп ризику, причому лише за чіткою рекомендацією лікаря. Якщо ж людина з тих чи інших причин не вакцинується, вона має слідувати чітким правилам профілактичних та обмежувальних заходів: уникати контактів з хворими, носити захисну маску, достримуватися чистоти рук, поверхонь, приміщень. Можна також використовувати форму екстреної профілактики – прийом специфічних профілактичних препаратів, але знову ж таки лише за призначенням лікаря.